Haber

81 ilde asayiş ve uyuşturucu uygulaması başlatıldı

Uyuşturucu tacirlerine ve suçlulara geçit yok…

Son olarak Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Türkiye genelinde güvenlik, jandarma ve kıyı güvenlik çalışan gruplarından oluşan 32 bin 783 çalışanın katılımıyla asayiş ve narkotik uygulaması başlatıldığını duyurdu.

EGM’den yapılan açıklamaya göre; Suç ve suçlularla mücadele, güvenliğin sağlanması, uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığı ve kullanımının önlenmesi amacıyla ülke genelinde asayiş ve uyuşturucu uygulamalarına başlanmıştır.

369 dedektör köpeği içerir

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 15 bin 802, Jandarma Genel Komutanlığından 16 bin 255 ve Jandarma Genel Komutanlığından 16 bin 255 olmak üzere toplam 32 bin 783 çalışanın katılımıyla 10 bin 61 farklı noktada başlatılan uygulamada 369 adet dedektör köpeği bulunuyor. Sahil Güvenlik Komutanlığından.

Uygulama, İçişleri Bakanlığı Güvenlik ve Acil Durum Uyum Merkezi’nden (GAMER) İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Ömer Seymenoğlu, Emniyet Müdürü Mehmet Aktaş, Jandarma Komutan Yardımcısı Mehmet Aktaş, Korgeneral Halis tarafından yönetiliyor. Zafer Koç ve Sahil Güvenlik Komutan Yardımcısı Tuğamiral Cengiz Fitoz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu