Haber

Adnan Oktar Suç Örgütü’nün 7 Üyesi Adliyeye Sevk Edildi

EDDA SÖNMEZ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçları Soruşturma Bürosu tarafından Adnan Oktar Suç Örgütü hakkında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 15 kişiden 7’si bugün öğleden sonra Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği bilgiye göre, Başsavcılık Terör ve Organize Suçları Soruşturma Bürosu tarafından, başkanlığındaki silahlı suç örgütünün kontrolündeki sosyal medya hesapları üzerinden sistemli bir şekilde propaganda yapıldığı belirlendi. Halen gözaltında olan Adnan Oktar’a ve örgütle çalışan kamu görevlilerine yönelik karalamalar yapıldığı söylendi. Bu kapsamda 23 kişi gözaltına alındı. İstanbul, İzmir ve Samsun’da bu sabah erken saatlerde 23 zanlıyı yakalamak için eş zamanlı operasyon düzenlendi, 15 zanlı yakalandı.

İstanbul Mali Hatalar Çatışma ekiplerince yakalanan zanlılardan bazılarının ifade süreçleri sona erdi. Sorguları tamamlanan 7 zanlı, bugün öğleden sonra Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

Kaynak: ANKA / Güncel

haber-altinova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu