Haber

Depremden etkilenen çocuklar için futbol turnuvası

Çukurova Belediyesi beyin sarsıntısının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla çocuklar için futbol turnuvası düzenliyor.

Sporun Gülümseyen Yüzü Umut Turnuvası amatör spor kulüpleri ile birlikte gerçekleştirilecek ve gruplar U 11 kategorisinde mücadele edecek. Depremden etkilenen çocukların rehabilitasyonuna katkı sağlamak amacıyla düzenlenecek turnuva 24 Nisan’da başlayacak. Turnuvaya 20 takımın katılacağı bildirildi. Maçlar Gündüz Tekin Onay tesislerinde oynanacak.

Turnuvaya katılacak grupların lider yönetici ve antrenörleri, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaret ederek organizasyon için teşekkür etti.

Başkan Soner Çetin, “Depremden en çok çocuklarımız etkilendi. Deprem nedeniyle amatör maçlar iptal oldu, birçok spor müsabakası düzenlenemedi. Bu durum en çok çocuklarımızı ve gençlerimizi etkiledi. Biz belediye olarak depremin etkilerini her anlamda azaltmak için üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu turnuva çalışmalarımızın bir modülüdür. Düzenlediğimiz turnuva ile çocuklarımızın deprem psikolojisinden uzaklaşarak spor yapmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu çabamızda bize destek olan tüm kulüplere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu