Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Filistin Dostluk Grubu Başkanı Turan’ın kızı Turan’ın nikah töreninde Gazze’de yaşananlar da unutulmadı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Başkanı, Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Kümesi Lideri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan’ın kızının nikah töreninde, İsrail’in Gazze’deki saldırılarının anlatıldığı bir program düzenlendi.

Hasan Turan’ın kızı Hüdanur Turan ile Burak Can Çelik’in nikah töreni İstanbul’da gerçekleşti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş’un yanı sıra çok sayıda bakan, siyasetçi ve milletvekilinin katıldığı düğünde genç çift, Filistin eşarpları taktı. Düğün töreninde Gazze’de yaşananların anlatıldığı bir program düzenlendi.

Hasan Turan konuşmasında, “Kızım evleniyor, mutluyum. Ama aynı gezegende yaşadığımız diğer coğrafyalarda binlerce kız ve bebeğin bombalar altında çığlıklar atarak, bağırarak ölümüne tanık oluyoruz. Duygularımız” dedi. Tıpkı Gazze gibi paramparça.” söz konusu.

Düğün töreninde misafirlere Filistin’in simgesi olan zeytin fidanları dağıtılırken, Gazze’de 2 milyondan fazla ağacın yok edildiği belirtildi. Fidanların üzerinde “Zeytin diyarı Filistin’de büyüyemeden zulme uğrayan her çocuk için bu fidanları yetiştirmenizi istiyoruz” yazıyordu. Onun sözleri yer aldı.

Düğün töreninde Kur’an-ı Kerim okundu ve Gazze’de hayatını kaybedenler için dualar edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu