Haber

Yılın son kabine toplantısı bugün yapılacak: Gündem, EYT ve doğalgaz

Kabine, 2022 yılının son toplantısını bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapacak. Beştepe’de yapılacak 2022’nin 24. ve son kabine toplantısında yoğun bir gündem masada olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, sigorta başlangıç ​​tarihi 8 Eylül 1999 ve öncesi olan çalışanları ilgilendiren emeklilik yaşı yönetmeliği (EYT) ile ilgili çalışmalara ilişkin sunum yapacak. Toplantıda, kısa süre içinde Meclis’e sunulması planlanan yönetmeliğin detayları hakkında detaylı değerlendirme yapılacak.

‘Karadeniz’de keşfedilen doğal gazın ulusal sisteme bağlanması’ yönünde yürütülen çalışmalarda gelinen nokta Bakanlar Kurulu’nun gündeminde de yer alacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazıyla ilgili gelişmeleri konuşacak.

Erzurum’da yaptığı açıklamada, “Pazartesi günü bu konudaki yeni müjdeyi milletimizle paylaşacağız” diyen Erdoğan’ın, görüşmenin ardından alınan kararları kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında 2022 yılının genel değerlendirmesinin yanı sıra yeni yılda ekonomi, dış politika ve ‘terörle mücadele’ başta olmak üzere birçok alanda yapılacak çalışmalar ve yeni yılda atılacak adımlar bekleniyor. TBMM’de görüşülmesi bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu