Haber

Diyarbakır’da seçmenler Mobil Sandıklar ve Sağlık Ekipleri ile Oy Kullanıyor

Diyarbakır’da hastalık veya engellilik nedeniyle sandığa gidemeyen seçmenlerin bir kısmı “mobil sandık” uygulamasını kullanarak oy kullanırken, bir kısmı da sağlık ekiplerinin yardımıyla sandığa götürüldü.

İl Seçim Kurulu tarafından yapılan çalışmada görevliler, hastalık ve engeli nedeniyle yatalak olduğunu beyan eden seçmenlerin evlerine sandık götürdü.

Merkez Bağlar ilçesine bağlı Bağcılar Mahallesi’nde ikamet eden ve yatalak olan 98 yaşındaki Behiye Altındağ ile 69 yaşındaki Mevlüde Ok, evlerine getirilen seyyar sandıkta oy kullandı.

Ekiplerin desteğiyle sandığa gitti

Merkez Kayapınar ilçesinde ikamet eden ve kendi imkanlarıyla sandığa gidemeyen 90 yaşındaki Maynur Erkan, sağlık ekiplerinin yardımıyla evinden alınarak, belediye başkanıyla birlikte oy kullanacağı okula götürüldü. kuruma bağlı araç.

Tekerlekli sandalyesinde sandığın olduğu sınıfa götürülen Erkan, Kürtçe oy kullanarak, seçimlerin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Sağlık ekiplerine de teşekkür eden Erkan, “Gelmeselerdi oy kullanamazdım.” söz konusu.

Sağlık hizmeti misyonuyla Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Dr. Özgür Süleyman Kortak, hasta ve engelli vatandaşların oy kullanmasına zemin hazırladıklarını söyledi.

koycegiz-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu